PF Studio versus Photoshop

23. srpna 2009 v 19:45 | Eileen |  Moje úvahy

Takže už delší dobu mě strašně štve jedna věc a konečně jsem se rozhodla o ní napsat. Jedná se o grafické programy konkrétně Photoshop a PF Studio.

V dnešní době jsou nejoblíbenější 3 grafické programy: Photoshop, GIMP a PF Studio. Jistě jich je mnohem více, ale tyto jsou nejpopulárnější. Když se někoho zeptáte, který z nich je nejlepší většina lidí vám odpoví, že Photoshop. A právě to mě štve.

Spousta lidí to řekne a vůbec si nevzpomene na své grafické začátky. Co jsem tak slyšela většina lidí začínala právě v PF Studiu. Ale ne, nejlepší je prostě Photoshop. Úplně zapomínají díky čemu se naučili grafice a PF Studio považují za něco méněceného. Photoshop má víc funkcí tak je prostě nej. Ano, možná jich má víc a je o něo lepší, ale to není důvod proč zapomínat na PF Studio!!!

Zažila jsem, že spousta lidí v soutěži nebo i u normálního výtvoru řekli:"Já vím není to nic moc. Ty to máš mnohem lepší, já mám jen PF Studio, ale ty Photoshop". Můj názor na to? Výmluvy! U grafiky nezáleží na grafickém programu, je to jen méně důležitá část. Záleží na tom jak člověk umí grafiku. Rozhodně je lepší být skvělý grafik v PF Studiu než mizerný v Photoshopu. Na co by byl celý slavný Photoshop někomu kdo by mu vůbec nerozuměl?! Například já. Nemyslím si, že jsem nějaký extra grafik, ale zažila jsem spoustu lidí, kterým se má grafika líbila. Přitom celou svou grafickou historii pracuju jedině v PF Studiu. Tím chci říct: Nesvádějte vinu na svůj grafický program, ale raději se v něm pořádně naučte!

A jak jsem vlastně začala s grafikou já? Před dvěma a půl roky jsem začala s blogařením. Časem jsem někde na netu našla ke stažení PF Studiu. Sehnala jsem si k němu i češtinu a začala se učit. Tenkrát k němu moc návodů nebylo, takže jsem si na všechno musela přijít sama. A tak jsem si postupem času získala respekt a moje grafika se líbila. Nedávno jsem si stáhla i GIMP, ale v něm si pouze měním formáty u obrázků, které mi nešli otevřít v PF Studiu.

Takže chtěla bych vás poprosit abyste PF Studio nepomluvali, ale abyste si mu projevovali úctu, jakou si zaslouží. Vždyť právě díky němu jsme získali základy grafiky a díky němu jsme se naučli tolik triků! Prostě PF Studio je pořád skvělé, ať si říká kdo chce co chce. A kdo ho neumí pořádně ocenit a svádí na něj svou vinu na něj, je jen zbabělý a ubohý! Já říkám PF Studio 4ever!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Danča Danča | Web | 23. srpna 2009 v 21:52 | Reagovat

Já asi musím souhlasit. U spousty grafiky jiných vidím, jak se dá ve Photoshopu čarovat, je to nádherný, když se s tím umí. Ale já nikdy Photoshop neměla a popravdě po tom ani nijak zvlášť netoužím, ikdyž bych si ho kdykoliv mohla stáhnout, v tom problém není. Já začínala v obyčejném PhotoFiltru a to je oproti PF Studio nic, co si budeme povídat. Jsem také samouk, nikdy jsem se neřídila podle jakýsi návodů. Ale i tak jsem se tam naučila spoustu užitečných věcí, mezi které patří to nejdůležitější a to ořezy obrázků a fotek. Bez toho se grafik neobejde. Když se mi do ruky dostal PF Studio byla jsem nadšená, jaké věci navíc umí oproti PF, co se zase týče základu a to vrstvení. Je lepší, když si to sami "ohmatáte" a zjistíte, co všechno jde dělat, než když jedete podle návodu krok za krokem. A potom, když opět objevíte něco nového a lepšího, máte z toho mnohem větší radost, že jste na to přišli sami. :o) Já si taky nemyslím, že jsem nějaký borec, ale musím přiznat, že až na výjimky, kdy fakt nemám svůj den :D mi grafika jde a celkem se mi líbí a taky mám pár věrných lidí, kteří to dokážou ocenit a jak je vidět, tak k tomu ten "obyčejný" PF Studio stačí :o)

2 zipik →♥SB♥ zipik →♥SB♥ | Web | 24. srpna 2009 v 10:01 | Reagovat

Já tedy nikdy nepotkala někoho kdo by dělal počítačovou grafiku a odsuzoval by PF Studio, já se musím přiznat že jsem začala s Photofiltrem a pak jsem přešla na gimp, nikdy nebudu odsuzovat lidi co používaj jinej program, myslím že hezký věci se daj vytvořit všude, ale musím se přiznat do PF bych se už nikdy z Gimpu nevrátila ... mě to příjde o volnosti, a rychlosti.

3 Anička Anička | E-mail | Web | 24. srpna 2009 v 19:50 | Reagovat

Takže...co se týče tohohle článku, naprosto s tebou ve všem souhlasim...sama mám Pohotofiltre a jsem s ním naprosto spokojená....všude vydím člínky o tom, jak je photoshop úžasnej a že PF je jednoduchej a tak...ale já jsem s ním naprosto spokojená...ne, že bych dělala nějakou extra grafiku, ale mě to stačí...a když jsem zkoušela udělat něco ve photoshopu, tak mi to vůbec nešlo...moje hlava prostě tenhle program nebere...pokud jde o Gimp, ten ani nemám...taky si myslím, že lidi by neměli své případné neúspěchy s grafikou schazovat na program, protože když se kouknou třeba na tvojí krásnou grafiku, tak jim musí být jasný, že problém bude trochu někde jinde...jsem ráda, že si na psala tenhle článek, protože já se konečně můžu k tomuhle tématu vyjádřit...mám PF moc ráda a nehodlám ho měnit...

4 Barushka Barushka | Web | 4. září 2009 v 19:43 | Reagovat

Hele asi takhle, mam photofiltre i photohop. Photoshop sem si pořídila asi jen o 14 dní dýl. Všechno dělam v photofiltru, protože s photoshopem se ne a ne naučit. Asi sem debil a docela bych se to chtěla naučit a chtěla bych pracovat s oběma programama, ale nemůžu si pomoct, ale PF je prostě lepší, snadnější.
ikdyž jsem na PS pročetla asi stovky návodů, pochopila sem jenom jak se dělá blend a stejně se mi to zdá dost komplikovaný. Ikdyž se mi zdá, že PS má víc možností s barvama-a to je výhoda pro tvoření layoutů, dessy si radši tvořim v PF...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama